Bizi takip edin
|
EN

İŞLETME FAKÜLTESİ

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Doktora Yeterlilik Sınavı

Doktora derslerimiz, Karşılaştırmalı Siyaset, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Teorisi ve Türkiye Siyaseti başlığı altındaki dört temel uzmanlık alanı altında sunulmaktadır. Öğrencilerimiz, ders dönemi boyunca her bir uzmanlık alanından en az bir ders almak zorundadır.

Doktora yeterlilik sınavında başarılı olmak için her öğrenci bu alanların en az ikisinde yeterliliğini ispatlamalıdır. Yeterlilik sınavı bölümün web sitesinde ilan edilen okuma listelerini temel alarak yılda iki kez, Mayıs ve Aralık aylarında yapılır. Tüm listeler alanında uzman öğretim üyelerimiz tarafından hazırlanmıştır ve sınav için kapsamlı bir kılavuz olmaktan ziyade giriş niteliğinde bir çerçeve sunmak amacıyla tasarlanmıştır. Yazılı sınava ek olarak öğrenciler bir sözlü sınava da alınacaktır. Yazılı ve sözlü sınavlar aynı hafta içinde yapılmaktadır.

 

Seminer ve Doktora Kolokyumu

Tüm öğrenciler, seçtiği uzmanlık alanından bir öğretim üyesinin açtığı PSIR 695 kodlu Seminer dersine kayıtlanmak zorundadır. Seminer dersi Başarılı/Başarısız notları ile değerlendirilir. Tüm öğrencilerin yaptıkları çalışmaları dönem sonunda Lisansüstü Koordinatörü tarafından organize edilecek olan Doktora Kolokyumu’nda sunmaları beklenmektedir.

 

Türkiye Siyaseti alanı için önerilen okuma listesi için tıklayın.

Karşılaştırmalı Siyaset alanı için önerilen okuma listesi için tıklayın.

Siyaset Teorisi alanı için önerilen okuma listesi için tıklayın.

Uluslararası İlişkiler alanı için önerilen okuma listesi için tıklayın.

SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.