Bizi takip edin
|
EN

İŞLETME FAKÜLTESİ

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Doktora Öğrencilerimiz

ALTAN KAYACAN

Altan Kayacan, bir yıldır İzmir Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini yürütmektedir. Lisans derecesini 2017 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde, yüksek lisans derecesini 2018 yılında aynı kurumda Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans Programı'nda tamamlamış olan Kayacan halen İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doktora Programı'nda akademik hayatını sürdürmektedir. Bunun yanı sıra Kayacan, 118K497 numaralı “Arktik Bölgesi’nde Zorluklar ve Fırsatlar: Türkiye için Stratejik Yol Haritasının Hazırlanması” başlıklı TÜBİTAK projesinde doktora bursiyeri olarak yer almakta ve çalışmalarına devam etmektedir.

BERFU SOLAK

Berfu SOLAK, İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden 2017 yılında iki lisans derecesi ile mezun oldu. Mezuniyetinin ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürdürülebilir Enerji Anabilim Dalı’nda başladığı yüksek lisans eğitimini 2019 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında AB Ufuk 2020 ECHOES projesinde proje asistanı ve araştırmacı olarak çalıştı. Halihazırda akademik hayatına İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doktora Programında devam etmekte ve “Arktik Bölgesinde Zorluklar ve Fırsatlar: Türkiye için Stratejik Yol Haritasının Hazırlanması” başlıklı TÜBİTAK projesinde araştırmacı bursiyer olarak çalışmaktadır.

BURCU SARACOĞLU​

Yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi Siyaset bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yaptı (2015). Devamında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Siyasal ve Toplumsal Düşünceler doktora programına başladı (2017). 2018 yılından bu yana doktora çalışmalarını İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde sürdürüyor. İlgi alanları arasında Türkiye siyaseti, demokratik gerileme, otoriterleşme, cinsiyet çalışmaları ve çevre siyaseti öne çıkmaktadır.

DENİZ ÖZBEK ÖZYURT

Deniz Özbek Özyurt, bölümümüzden 2009 yılında mezun oldu. 2010 yılında, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS) bursunu kazanarak College of Europe’daki AB, Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi yüksek lisans programına başladı ve 2011 yılında bu programdan mezun oldu. 2019 yılında, Galatasaray Üniversitesi’ndeki Uluslararası İlişkiler yüksek lisans programını bitirdi. Şu an İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora programına devam ediyor. Siyaset teorisi alanında uzmanlaşmayı düşünerek özellikle toplumsal cinsiyet ve cinsellik çalışmaları ile hafıza çalışmaları konularına ilgi duyuyor.

​EGE DOĞAÇ ERDOĞAN

İzmir doğumlu Ege Doğaç Erdoğan lise öğrenimini İngiltere’de The American School in England (TASIS)’ da tamamladıktan sonra ABD’de The George Washington University (GWU)’da Siyaset Bilimi anadal, Felsefe, ve Tarih yan dal olmak üzere B. A derecesi elde etmiştir. 2018 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bütünleşik Doktora Programına başlayan Erdoğan, metin yazarlığı ve editörlük de yapmanın yanısıra çeşitli sivil toplum kuruluşları ve derneklerde de aktif olarak rol almaktadır. 2020 yılında Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Karşıyaka Şubesi’nin başkanlığını üstlenmiştir.

LİNGKAİ KONG

Lingkai Kong, 2019'da Çin'deki Pekin Yabancı Diller Üniversitesi'nden Ekonomi alanında lisans derecesini ve 2021'de İsviçre, Zürih Üniversitesi'nden Ekonomi ve Nicel Finans alanında yüksek lisans derecesini aldı. Doktorasını İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yapmaktadır. Değişim programları ile İspanya'da Barselona Üniversitesi'ne, Güney Kore'de SolBridge Uluslararası İşletme Okulu'a gitti, Hindistan, Sri Lanka, ABD ve kıta Avrupası'nda seyahat etti, gönüllü ve akademik faaliyetlere katıldı. Çince, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir. Pekin Yabancı Çalışmalar Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

MAHMUT AKPINAR

Mahmut Akpınar, 2015 yılında Balıkesir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Erasmus programı ile bir dönem University of Finance and Management Bialystok/ Polonya’ da Finance and Management, yine aynı program ile bir dönem daha University of Lodz’ ta Uluslararası İlişkiler eğitimi aldı. Yüksek lisans derecesini Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde “İkinci Dünya Savaşı Sonrası Doğu Akdeniz’de Rus Dış Politikası” adlı tez çalışması ile elde etti. Eğitimine İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler doktora programında devam etmektedir. Akademik ilgi alanları: Siyasi tarih, uluslararası güvenlik, Avrupa Birliği, diplomasi ve çatışma çözümleridir.

NAZLI ECE BALTEPE

Nazlı Ece Baltepe, Ege Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olduktan sonra, yüksek lisans derecesini “Estonya'nın Avrupa Birliği Konseyi Başkanlığı sırasında Avrupa Birliği'nin Dijital Tek Pazar Stratejisi'nin uygulanması üzerinde olan etkisi” konulu teziyle İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Modena ve Reggio Emilia Üniversitesi’nde, yüksek lisans eğitimi sırasında ise Niccolò Cusano Üniversitesi’nde birer dönem Erasmus+ değişim öğrencisi olarak bulunmuştur. Bamberg Üniversitesi’nde bir araştırma stajı da yapmıştır. Araştırma alanları arasında Avrupa’daki dijital dönüşüm süreçleri, yeni ortaya çıkan dijital iş birlikleri ve onların Avrupa’nın dijital dönüşüm gündeminin üzerinde olan etkileri, bilgi devriminin getirmekte olduğu global değişimler, bu değişimlerin etkileri ve bu değişimlere politik ve ekonomik alanlarda verilen karşılıklar bulunmaktadır. Formel eğitiminin yanı sıra, aktif bir öğrencidir. 2013 yılından beri AEGEE (Avrupa Öğrenci Forumu) üyesidir, ayrıca Osaka’da 2016 yılında düzenlenen Peace Conference of Youth ve Bucharest Academy of Economic Studies tarafından 2018 yılında düzenlenen Bükreş Yaz Üniversitesi gibi birçok uluslararası etkinlik/eğitim/konferansa tam burslu olarak katılmıştır.

NİHAN DURAN

Nihan Duran, Özel İzmir Amerikan Koleji'nden Uluslararası Bakalorya Diploması (IB) ile mezun olduktan sonra, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde, Almanca Mütercim Tercümanlık yan-dal derecesiyle tamamlamıştır. Yüksek Lisans derecesini 'İstisna Hali'nde Yaşam: Berlin’deki Suriyeli Mültecilerin Deneyimleri adlı tezi ile 2019 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden alan Duran, bu süreçte Sciences Po Paris'te değişim öğrencisi olarak bulunmuştur. Doktora eğitimine İzmir Ekonomi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde devam eden Duran'ın araştırma alanları göç çalışmaları, kültürel çalışmalar, kimlik ve cinsiyet politikaları gibi konular etrafında şekillenmektedir.

SELÇUK SUNAY

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler lisans derecesi alan Sunay, lisans eğitiminin bir bölümünü New York Eyalet Üniversitesi Binghamton’da tamamlamıştır. Tarih bölümünden yandal yapmıştır. Yüksek lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Orta Doğu Araştırmaları bölümünden almıştır. Tezini, 1975 ve 1990 yılları arasında yaşanan Lübnan İç Savaşı üzerine yazmıştır. Eğitimine İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler doktora programında devam etmektedir. Avustralya, Kanada ve ABD’de çeşitli eğitimlere de katılan Sunay’ın ilgi alanları arasında Güvenlik Çalışmaları, Orta Doğu Siyaseti ve Uluslararası Örgütler gibi konular bulunmaktadır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

DİLAN ELİF AKSU

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını “Avrupa Birliği'nin Avrupa'daki Ayrılıkçı Hareketler Üzerindeki Rolü: Bask ve Kuzey İrlanda Örneği” başlıklı teziyle Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İlişkilerbölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Erasmus öğrenim ve staj hareketliliği kapsamında Polonya ve Macaristan’da değişim öğrencisi olarak bulunmuştur. 2022 yılı itibariyle akademik hayatına İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler doktora programında devam etmektedir. Akademik ilgi alanları arasında Avrupa Birliği, Türk Dış Politikası, Siyasi Tarih konuları yer almaktadır.

SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.