Bizi takip edin
|
EN

İŞLETME FAKÜLTESİ

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Doktora Öğrencilerimiz

ALTAN KAYACAN

Altan Kayacan, bir yıldır İzmir Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini yürütmektedir. Lisans derecesini 2017 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde, yüksek lisans derecesini 2018 yılında aynı kurumda Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans Programı'nda tamamlamış olan Kayacan halen İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doktora Programı'nda akademik hayatını sürdürmektedir. Bunun yanı sıra Kayacan, 118K497 numaralı “Arktik Bölgesi’nde Zorluklar ve Fırsatlar: Türkiye için Stratejik Yol Haritasının Hazırlanması” başlıklı TÜBİTAK projesinde doktora bursiyeri olarak yer almakta ve çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

 

BERFU SOLAK

Berfu SOLAK, İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden 2017 yılında iki lisans derecesi ile mezun oldu. Mezuniyetinin ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürdürülebilir Enerji Anabilim Dalı’nda başladığı yüksek lisans eğitimini 2019 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında AB Ufuk 2020 ECHOES projesinde proje asistanı ve araştırmacı olarak çalıştı. Halihazırda akademik hayatına İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doktora Programında devam etmekte ve “Arktik Bölgesinde Zorluklar ve Fırsatlar: Türkiye için Stratejik Yol Haritasının Hazırlanması” başlıklı TÜBİTAK projesinde araştırmacı bursiyer olarak çalışmaktadır. 

 

 

BURCU SARACOĞLU


Yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi Siyaset bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yaptı (2015). Devamında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Siyasal ve Toplumsal Düşünceler doktora programına başladı (2017). 2018 yılından bu yana doktora çalışmalarını İzmir Ekonomi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde sürdürüyor. İlgi alanları arasında Türkiye siyaseti, demokratik gerileme, otoriterleşme, cinsiyet çalışmaları ve çevre siyaseti öne çıkmaktadır. 

 

 

 

 

 

DENİZ ÖZBEK ÖZYURT

Deniz Özbek Özyurt, bölümümüzden 2009 yılında mezun oldu. 2010 yılında, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS) bursunu kazanarak  College of Europe’daki AB, Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi yüksek lisans programına başladı ve 2011 yılında bu programdan mezun oldu. 2019 yılında, Galatasaray Üniversitesi’ndeki Uluslararası İlişkiler yüksek lisans programını bitirdi. Şu an İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora programına devam ediyor. Siyaset teorisi alanında uzmanlaşmayı düşünerek özellikle toplumsal cinsiyet ve cinsellik çalışmaları ile hafıza çalışmaları konularına ilgi duyuyor.
 

 

 

 

 

 

 

EGE DOĞAÇ ERDOĞAN

İzmir doğumlu Ege Doğaç Erdoğan lise öğrenimini İngiltere’de The American School in England (TASIS)’ da tamamladıktan sonra ABD’de The George Washington University (GWU)’da Siyaset Bilimi anadal, Felsefe, ve Tarih yan dal olmak üzere B. A derecesi elde etmiştir. 2018 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bütünleşik Doktora Programına başlayan Erdoğan, metin yazarlığı ve editörlük de yapmanın yanısıra çeşitli sivil toplum kuruluşları ve derneklerde de aktif olarak rol almaktadır. 2020 yılında Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Karşıyaka Şubesi’nin başkanlığını üstlenmiştir.

 

 

EMİN DEMİR 

Emir, yüksek lisans derecesini 2018 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesinin Sürdürülebilir Enerji programından aldı. Yüksek lisans tez konum Afrika ülkelerinde enerji güvenliği ve karşılaştırmalı analiziydi. Aynı sene içerisinde güz döneminde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doktora programına başladı. Avrupa Birliği, iklim değişikliği, enerji ve uluslararası ilişkiler bölümdeki ana alanları.

 

 

 

 

 

 

 

LİNGKAİ KONG

 Lingkai Kong, 2019'da Çin'deki Pekin Yabancı Diller Üniversitesi'nden Ekonomi alanında lisans derecesini ve 2021'de İsviçre, Zürih Üniversitesi'nden Ekonomi ve Nicel Finans alanında yüksek lisans derecesini aldı. Doktorasını İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yapmaktadır. Değişim programları ile İspanya'da Barselona Üniversitesi'ne, Güney Kore'de SolBridge Uluslararası İşletme Okulu'a gitti, Hindistan, Sri Lanka, ABD ve kıta Avrupası'nda seyahat etti, gönüllü ve akademik faaliyetlere katıldı. Çince, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir. Pekin Yabancı Çalışmalar Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

 

 

 

MAHMUT AKPINAR