Duyurular


Hoşgeldiniz,

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında sunmakta olduğumuz kapsamlı eğitim, öğrencilerimizin analitik ve eleştirel düşünme becerileri kazanmasına ve bu sayede ülkemizin ve dünyamızın geçirmekte olduğu değişimi daha iyi anlayabilen ve değişimi yönetebilen liderler haline gelebilmelerine olanak tanımaktadır. Türkiye, Kuzey Amerika ve Avrupa’nın saygın üniversitelerinde öğrenim görmüş ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki akademisyen ve akademik kuruluşlarla temas halinde olan öğretim üyesi kadromuz, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında öncü ve  yenilikçi bir eğitim vizyonu izlemektedir.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü akademik programı dört branştan oluşuyor: uluslararası ilişkiler, karşılaştırmalı siyaset, siyaset teorileri ve Türkiye siyaseti. Bölümümüzde ayrıca, Avrupa Birliği, uluslararası örgütler, dış politika, politik ekonomi, demokratikleşme, insan hakları ve sosyal adalet, göç ve vatandaşlık gibi konularda etraflı bir araştırma ve eğitim programı yürütüyoruz. Eğitim programımızda tarih, hukuk, felsefe, sosyoloji, coğrafya ve antropoloji gibi pek çok farklı disiplinden yararlanıyor, öğrencilerimizi derinlikli bir dünya görüşü, güçlü bir bilimsel birikim ve geniş kariyer olanakları ile mezun ediyoruz.

Mezunlarımız yurt içinde ve dışında geniş kariyer imkânları bularak özel sektörde, kamu kuruluşlarında, yerel yönetimlerin değişik birimlerinde, Dışişleri Bakanlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, kalkınma ajansları,  Avrupa Birliği Bakanlığı veya Avrupa Konseyi, AGIT, IMF, Dünya Bankası ve Birleşmiş Milletler gibi uluslararası kurumlarda, iletişim ve medya sektöründe, sivil toplum örgütlerinde, düşünce kuruluşlarında ve üniversitelerin çeşitli kademelerinde görev ve sorumluluk üstlenmektedir.

Mezunlarımızın çalışmakta olduğu kurum ve kuruluşlardan bazıları şöyledir: Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, İZTO, EBSO, BTSO, Ernst&Young, PwC, JTI, Vodafone, Keskinoğlu, Coca-Cola, Metro, Arkas, University of Florida, Hong Kong Polytechnic University, MSC, TÜBİTAK, İKSEV, HSBC, Finansbank, İş Bankası, YKM, CNR Expo, British Consulate General.  

 Prof.Dr.Filiz Başkan 
 Bölüm Başkanı                                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                                                

HABERLER